nacházíte se: hlavní stránka » o firmě

o FIRMĚ aq spol

Firma AQ SPOL, spol. s r.o. se zabývá výrobou, prodejem, servisem čerpadel a průmyslových armatur. Se sídlem v Roudnici nad Labem je jedním z největších distributorů čerpací techniky a příslušenství v České republice.

Firma vyrábí ponorná čerpadla řady AQ, je výhradním prodejcem výrobků firem Ebara, Elbi, Sumoto a ostatních renomovaných firem. V posledních 10-ti letech patří mezi jednu z předních firem vyrabějící a dodávající technologické celky pro systémy TLAKOVÉ KANALIZACE.

Firma AQ SPOL v letošním roce slaví výročí 25. let od jejího založení.

ZastoupenÍ FIReM

AQ SPOL, Ebara, Elbi, Sumoto, Grundfos, Wilo, Ksb, Sigma atd.

... ponorná čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny, apod.

INFO

NOVINKA - LUXUSNÍ ZAHRADNÍ SPRCHA, nový produkt zařazený od 1.8.2017 do výrobního programu firmy.

Od 1.5.2015 prodejna Litoměřice přemístěna do areálu firmy v Roudnici nad Labem, Hochmanova 1037

Firma nově zajišťuje zakázkové řezání VODNÍM PAPRSKEM.

AUTORIZOVANÝ SERVIS firmy GRUNDFOS

O firmě

Firma AQ SPOL byla založena v roce 1990 pod obchodním názvem AQUA SPOL. Během prvních let se činnost firmy soustředila na opravy čerpadel a instalaci čerpacích systémů. Zakladatel firmy, pan Václav Krbec, uplatňil při budouvání firmy své celoživotní zkušenosti ze svého působení ve firmách jako byla Sigma a Kovoslužba Praha. Stále větší potřeba nahrazovat již dosloužilou čerpací techniku, vedla firmu k budování vlastního obchodního oddělení a prodejen, které budou pod odborným dohledem zkušených pracovníků nabízet konkrétní technická řešení a to jak z nabídky tuzemských, tak i zahraničních firem. Proto vznikly první firemní prodejny ve městech Praha, Roudnice n/L, Litoměřice a Ústí nad Labem.

Firma AQUA SPOL byla jako jedna z prvních firem, která v těchto počátečních dobách zavaděla na trh i výrobky světoznámých firem jako je např. firma Grundfos. Ale již tehdy se ve skrytu duše zakladatele firmy objevovala touha o výrobu vlastních produktů. První výrobky sice nebyly přímo autentické, ale již tehdy vnášely do produktů mnoho úprav a inovativních prvků, které zvyšovaly technické parametry a životnost. Tato snaha se dostala až to takové podoby, že současná vlastní výrobní produkce se řadí mezi standardy na českém trhu čerpadel.

Historie firmy v datech :

... založení firmy a zahájení servisní činnosti
... čerpání z hlubinných vrtů a zahájení výroby domacích vodáren s ejektorem. Otevřena prodejna v Roudnici n/L.
... zahájení výroby 4" a 6" ponorných čerpadel a otevření nové obchodní a výrobní centrály firmy v Praze. Uzavřena smlouva na výhradní zastoupení firem Ebara, Elbi a Sumoto pro Českou republiku.
... firma AQUA SPOL slaví výročí 5. let od jejího založení.
... otevřena prodejna s čerpací technikou ve městech Litoměřice a Ústí n/L a zahájena výroba kalových čerpadel s řezacím systémem pro tlakovou kanalizaci AQK.
... firma AQUA SPOL slaví výročí 10. let od jejího založení.
... zahájení výroby kompletní technologie pro tlakovou kanalizaci AQ-TK.
... firma AQUA SPOL slaví výročí 15. let od jejího založení.
...změna obchodního názvu firmy AQUA SPOL na AQ SPOL,s.r.o. a přesun výrobního závodu z Prahy do Roudnice n/L. Otevření nové prodejny Praha na adrese Voctářova 12, Praha 7.
... firma AQ SPOL slaví výročí 20. let od jejího založení. Vznik zastoupení pro Slovenskou republiku.
... zahájen projekt věda a výzkum ve spolupráci s fakultou ČVUT za podpory TAČR
... vznik nového čerpadla pro systém tlakové kanalizace AQK-09/400 a tlakového proporcionálního snímače vodní hladiny AQ-PT
... firma AQ SPOL slaví výročí 25. let od jejího založení.