Vítejte na stránkách O firmě

Firma AQ SPOL byla založena v roce 1990 pod obchodním názvem AQUA SPOL. Během prvních let se činnost firmy soustředila na opravy čerpadel a instalaci čerpacích systémů jako celku. Zakladatel firmy, pan Václav Krbec, uplatňil při budouvání firmy své celoživotní zkušenosti ze svého působení ve firmách jako byla Sigma a Kovoslužba Praha. Stále větší potřeba nahrazovat již dosloužilou čerpací techniku, vedla firmu k budování vlastního obchodního oddělení a prodejen, které budou pod odborným dohledem zkušených pracovníků nabízet konkrétní technická řešení a to jak z nabídky tuzemských, tak i zahraničních firem. Proto vznikly první firemní prodejny ve městech Praha, Roudnice n/L, Litoměřice a Ústí nad Labem.

Firma AQUA SPOL byla jako jedna z prvních firem, která v těchto počátečních dobách zavaděla na trh i výrobky světoznámých firem jako je např. firma Grundfos, Ebara a Elbi. Ale již tehdy se ve skrytu duše zakladatele firmy objevovala touha o výrobu vlastních produktů. První výrobky sice nebyly přímo autentické, ale již tehdy vnášely do produktů mnoho úprav a inovativních prvků, které zvyšovaly technické parametry a životnost. Tato snaha se dostala až to takové podoby, že současná vlastní výrobní produkce se řadí mezi standardy na českém trhu čerpadel. V posledních letech je výrobní program soustředěn na technologie pro tlakovou kanalizaci pod označením AQ-TK.

… založení firmy a zahájení servisní činnosti

… čerpání z hlubinných vrtů a zahájení výroby domacích vodáren s ejektorem. Otevřena prodejna v Roudnici n/L.

… zahájení výroby 4″ a 6″ ponorných čerpadel a otevření nové obchodní a výrobní centrály firmy v Praze. Uzavřena smlouva na výhradní zastoupení firem Ebara, Elbi a Sumoto pro Českou republiku.

… firma AQUA SPOL slaví výročí 5. let od jejího založení.

… otevřena prodejna s čerpací technikou ve městech Litoměřice a Ústí n/L a zahájena výroba kalových čerpadel s řezacím systémem pro tlakovou kanalizaci AQK.

… firma AQUA SPOL slaví výročí 10. let od jejího založení.

… zahájení výroby kompletní technologie pro tlakovou kanalizaci AQ-TK.

… firma AQUA SPOL slaví výročí 15. let od jejího založení.

…změna obchodního názvu firmy AQUA SPOL na AQ SPOL,s.r.o. a přesun výrobního závodu z Prahy do Roudnice n/L. Otevření nové prodejny Praha na adrese Voctářova 12, Praha 7.

… firma AQ SPOL slaví výročí 20. let od jejího založení. Vznik zastoupení pro Slovenskou republiku.

… zahájen projekt věda a výzkum ve spolupráci s fakultou ČVUT za podpory TAČR pod názvem “Optimalizace tlakové kanalizace za pomoci matematického modelování potrubní sítě”

… vznik nového čerpadla pro systém tlakové kanalizace AQK-09/400 a tlakového proporcionálního snímače vodní hladiny AQ-PT

… firma AQ SPOL slaví výročí 25. let od jejího založení.

… firma posiluje aktivity v oblasti velkých přečerpávacích stanic pro systémy kanalizačních řádů měst a obcí.

… firma AQ SPOL zahájila výrobu designové solární sprchy s integrovaným ohřevem pod názvem AQ SOLAR.

… firma AQ SPOL slaví výročí 30. let od jejího založení.