… FIRMA AQUA SPOL, spol.s r.o. byla založena v roce 1991 současným jednatelem společnosti panem Václavem Krbcem.

Tento název byl v roce 2007 pozměněn na současný název firmy AQ SPOL, s.r.o. a od 1.9.2007 byl zahájen provoz v novém výrobním závodě firmy v Roudnici nad Labem. Celkový program firmy byl kompletně zachován, pouze došlo k některým změnám týkající se nových firemních adres. Od samého počátku se firma zabývá prodejem čerpadel a průmyslových armatur. Dlouholeté zkušenosti majitele v oboru čerpací techniky byly využity pro rozvoj firmy. Firma AQ SPOL vyrábí vlastní čerpadla pod označením AQ/AQK a zajišťuje opravy a servis stovek čerpadel ročně.

Od roku 1995 se hlavní směr firmy zaměřil na problematiku výroby technologie pro tlakovou kanalizaci označenou písmeny AQ-TK a firma se tak stala významným dodavatelem velkých stavebních firem, investorů a v neposlední řadě i jednotlivců.

V roce 1996 došlo k uzavření dohody na výhradní zastoupení s jednou z největších firem na světě v oboru čerpací techniky – EBARA Corporation Japan. Firma EBARA s ročním obratem několik miliard EUR a 10000 zaměstnanci jenejvětším světovým výrobcem čerpadel. Byla založena v roce 1912 panem Issey Hatakeyama a profesorem TokijskéUniverzity panem Ariya Inokuty. Hlavní sídla firmy jsou v japonských městech Haneda, Fujisawa a Sodegaura. Výrobní závod Haneda byl založen v roce 1938, výrobní závod Fujisawa v roce 1965 a Sodegaura v roce 1975. S heslem “Let Our Excellence be Yours”. Mimo to je AQ SPOL partnerem firem Elbi, Sumoto, Grundfos, Wilo, Ksb, Sigma.